Jakie kieliszki do czego?

Praktyka w odkrywaniu wina wpływa na dostosowywanie coraz bardziej osobistych gustów a także pragnień. Oto kilka wskazówek, jakie dopomogą tym, jacy chcą cieszyć się winem.


Wyznaczniki jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze stosownego naczynia do konsumowania winnego alkoholu to głównie cechy struktury szkła.


Strojne kolorowe szkła trzymajmy raczej w kredensie , bo oszacowanie sukni, przejrzystości będzie praktycznie niemożliwa. Nie pomogą nam w tym także kryształowe struktury poprzez pryzmat, których będziemy obserwować decentralizujące się, mylne refleksy. Szkło jak najbardziej musi identyfikować się z degustowanym trunkiem i przez to uwypuklać szczególny charakter aromatów, kwasowości czy też taniczności. Istotne są też wiaderka do lodu. To dokładnie od szkła zależy w jakim sposobem wino wchodzi w interakcje z naszymi kubkami smakowymi. To jak wpływa na nasze powonienie, wyzwalając swoje aromaty w czarce, a po pewnym czasie ogniskując całą gamę zapachów przy szyjce. Jakże istotny pułap ekstraktywności, jakiemu relatywnie powinien odpowiadać adekwatny kąt nachylenia ścian w samym szkle.


Kieliszki do szampana Krosno
Opracował: Ashley Van Haeften
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


dieta
Opracował: Muhammad Ashiq
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W najwyższym stopniu stosownymi naczyniami do podawania wina musującego są filigranowe kieliszki do szampana. Użycie takowej formy będzie uzasadnione przez wzgląd na ulatniający się gaz a także narażenie na podwyższenie temperatury.


Może zainteresują ciebie także

Czasami charakter pracy wymaga od nas ciągłego podróżowania

Czekolada, deser
Opracował: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
wyjazdy służbowe nie należą do rzadkości. Jeżeli praca tego wymaga, pokornie pakujemy się i ruszamy w drogę by przypilnować interesów naszej firmy.


Niezależnie od tego, czy bywa to dłuższy wyjazd, czy krótszy, firma zapewnia nam noclegi i wyżywienie.


Ważką kwestią, która tyczy się w zasadzie wszystkich win a w wypadku musujących ma szczególne znaczenie będzie to, że nie należy trzymać samej czarki. Na pewno można polecić kieliszki do szampana Krosno. Charakteryzuje je duża jakość wykonania.
17/12/04, 10:17:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.