Pozytywy i negatywy kredytów typu konsolidacyjnego

Spłacasz parę kredytów. Mieszkasz w nowym domu, zamarzył wam się nowy samochód, synowi potrzebny był nowy komputer... Po pewnym czasie pamiętanie o różnych terminach spłacania rat staje się uciążliwe.

Zastanów się wtedy nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. Dodatkowo rata będzie oczywiście niższa od sumy dotychczasowych rat.

oszczędzanie pieniędzy
Opracował: 401(K) 2012
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu łatwiej ją spłacać. Co więcej, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: kredyt konsolidacyjny hipoteczny oraz gotówkowy. Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę , krótki czas, i niewątpliwie na dużo gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym przypadku nie żąda zabezpieczenia.

polskie banknoty
Opracował: money pictures
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dobre strony kredytu hipotecznego? Kredyt spłacamy w jednym banku, przez co przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia okażemy się solidnym klientem.

Zamiast kilku, przeważnie różnych rat mamy jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż równocześnie z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest większy, niż standardowych kredytach. Lecz nie zapominajmy, że dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, wciąż jest to korzystna oferta.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, więc jeśli mamy poczucie, że jego warunki są zbyt wymagające, musimy niezwłocznie przeprowadzić rozmowę z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.
17/12/04, 10:14:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.