Biznes w restauracji i nie tylko
Praca informatyk
Opracował: Mario Behling
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób szukać pracy - praktyczne porady dla początkujących

Wielokrotnie można spotkać się z twierdzeniem, że w Polsce bardzo trudno znaleźć ciekawą pracę. Jeśli jednak mamy duże ambicje i jesteśmy przekonani, co chcemy robić, naprawdę warto walczyć o taką posadę. Powinno się po pierwsze uwierzyć w swoje możliwości i ciągle podnosić kwalifikacje. Co jednakże z osobami, które właśnie skończyły edukację lub chcą przebranżowić się i nie posiadają żadnego doświadczenia? Czy są skreślani już na początku?
pracownik PR
Opracował: Steve wilson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czym tak naprawdę zajmują się agencje public relations

Niewiele firm angażuje czy współpracuje stale ze specjalistami do spraw PR, a to w większości wypadków do ich obowiązków należy współpraca z dziennikarzami. Tylko część firm korzysta ze wsparcia profesjonalnych agencji PR (są to przeważnie duże firmy). Brak odrębnej osoby do spraw public relations nie może być tymczasem przyczyną, żeby nie myśleć na co dzień o komunikowaniu się ze środowiskiem.
Kasa fiskalna

ZUS, zliczanie składki, kasy fiskalne, czyli co powinien wiedzieć kompletny właściciel

Działanie firm wiąże się z poświęcaniem uwagi na sprawy rozliczeniowe. Każdy właściciel firmy powinien być zorientowany w tym jak co rok wyglądają składki ZUS, czy wykonywane przez ich firmę usługi zaliczają się do tych, które wymagają utrzymywania bądź też zwolnienie z kasy fiskalnej, czy wpisują się ewentualne ulgi, na przykład na internet. Wszystkie te sprawy należy skrupulatnie sprawdzać względem aktualnie obowiązującego prawa.
w biurze rachunkowym
Opracował: Grupy .NET i IT
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób podejść do sprawy wyboru najlepszego biura rachunkowego?

Prowadzenie prywatnej firmy w naszym kraju jest bardzo skomplikowanym wyzwaniem. Każdy z nas bowiem dobrze wie, że Polska jest niebywale zbiurokratyzowanym krajem. Nieznajomość przepisów prawnych związanych z działaniem firmy może niejednokrotnie sprawić nam mnóstwo trudności. Uporządkowanie wszelkich kwestii rachunkowych bez specjalistycznej wiedzy jest niemalże niemożliwe. Na szczęście nie jesteśmy sami w obliczu takiego zadania. Z pomocą w tym miejscu przychodzą nam firmy, jakie są w stanie odpowiednio poprowadzić naszą księgowość.
Mieszkanie
Opracował: Martin Pulaski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy za wynajem nieruchomości podatek warto zapłacić?

Wiele usług jest opodatkowanych. Możemy sobie nie wydawać z tego sprawy, lecz prawda okazuje się być taka, że za różnorakie materiały oraz usługi powinniśmy płacić podatek.
Pracownik
Opracował: Petras Gagilas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jakimi sposobami się zabrać za szukanie nowej posady, co jest współcześnie najskuteczniejsze.

W życiu niejednej osoby nadchodzi taki moment, że decydują się na zmianę pracy. Część robi to z kwestii finansowych, innym nie bardzo będzie się podobać atmosfera lub pragną się dalej rozwijać. Jednak bez względu na motywy nowe zajęcie jakimś sposobem trzeba będzie znaleźć, a jest na to parę metod.
Pożyczka
Opracował: frankieleon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kiedy bank nie może nam udzielić pożyczki - inne sposoby na pozyskanie środków pieniężnych

Żyjemy w czasach w których bardzo istotne jest to co mamy. Niestety, często ludzie oceniają nas poprzez to co mamy. Liczy się godziwy samochód, nowoczesny aparat telefoniczny czy całkiem nowe meble co pewien czas. To wszystko niestety kosztuje, a nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z podobnymi wymaganiami z prywatnej kieszeni.
zakup obligacji
Opracował: Public Stock
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rodzaje obligacji

Obligacje są jednym z najbardziej popularnych narzędzi giełdowych. Ich popularność wynika z względnie niskiego ryzyka. Wedle definicji obligacje to papiery dłużne emitowane w seriach w których emitent jest zobligowany do uiszczenia posiadaczowi obligacji w dniu wykupu sumę nominalną obligacji podniesioną o procent. Papiery dłużne mogą zostać bez ograniczeń zbywane na rynku wtórnym innymi słowy sprzedawane jak każdy inny produkt.
programowanie
Opracował: hackNY.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jesteś dobrym programistą i sądzisz, że praca w IT jest dla Ciebie? Przeczytaj ten materiał i dowiedź się czym mógłbyś się zająć

Obecnie zdecydowanie więcej studentów chce otworzyć własną działalność i zostać niezawodnym przedsiębiorcą. To wszystko jest możliwe, bowiem aktualnie rynek jest otwarty na nowe pomysły i projekty.
surfowanie po sieci
Opracował: Friends of Europe
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Znakomite sposoby na wypromowanie firmy na stronach www

Wielu biznesmenów szukających skutecznego sposobu na promocję swojej firmy rozważa zastosowanie reklamy internetowej. Obecnie jest niezwykle ważne, by dany produkt czy usługa były dostrzeżone oraz zapamiętane poprzez przyszłych konsumentów – a sieć www jest przez nich często wykorzystywana do zaplanowania zakupów. Jednocześnie jednakże można mieć pewność, że niektóre jej rodzaje są wyjątkowo nieefektywne.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.