Zdrowie
Wizyta u psychologa
Zainspirowane przez: flickr.com

Odpowiedni psycholog dziecięcy jest niezastąpioną pomocą w ciężkich problemach z psychiką

Czasem zdarza się, że w życiu naszego dziecka pojawiają się wydarzenia, które negatywnie oddziałują na jego psychikę. Może być to też spowodowane kłopotami w szkole bądź sytuacją w rodzinie. Warto wtedy znaleźć odpowiedniego psychologa dziecięcego. Kiedy pracujemy przykładowo w szkole i zauważyliśmy, że któreś dziecko ma wyjątkowe kłopoty z nauką i wciąż jest przygnębione, powinniśmy nie bagatelizować tej sprawy. Możliwe, że przykładowo rozwód rodziców albo inne sytuacje spowodowały, że czuje się bardzo źle.
Ciąża
Opracował: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zainspirowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.

W jaki sposób wybrać świetnego doktora ginekologa?

Niemało kobiet myśli o tym, gdzie szukać właściwego ginekologa. Paradoksalnie nie jest to problem wyłącznie młodych kobiet, które po raz pierwszy udają się do specjalisty. Odnaleźć profesjonalnego i rzetelnego specjalistę "od spraw kobiecych" w praktyce nie jest tak łatwo.
operacja kolana
Opracował: Zdenko Zivkovic
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Na czym polega artroskopia kolana oraz rekonstruowanie ACL - kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu

Kontuzja kolana, nieważne jaka, jest schorzeniem poważnym. Nigdy nie można jej ignorować, ponieważ bez odpowiedniego leczenie, nic się nie naprawi. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest bardzo poważnym uszkodzeniem. Więzadło jest stabilizatorem, uważany jest za najważniejszy. Chociaż tak właśnie jest, trzeba pamiętać, że nie jest jedynym, dlatego też objawy kontuzji mogą być różne.
kawa arabica

Z jakich powodów kawa stała się tak popularnym napojem w każdym kraju, opis jej podstawowych rodzajów.

Kawa nie bez przyczyny jest uważana za jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest smaczna, zdrowa i kochana przez setki milionów kawoszy z większości krajów. Sporo osób nie może sobie wyobrazić swojego dnia bez filiżanki pysznego napoju o poranku, daje im to siłę i energię do dalszego działania.
rehabilitacja
Opracował: Rose Physical Therapy Group
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kompetentna rehabilitacja i masaż w Szczecinie - jakie powodują korzyści?

Nieraz niektóre problemy oraz kłopoty zdrowotne sprawiają, iż niezbędna staje się rehabilitacja. Rehabilitacja może być konieczna z rozlicznych powodów, na przykład niedorozwoju ruchowego, nierzadko osoby po wypadkach też potrzebują rehabilitacji. Profesjonalna rehabilitacja z pewnością daje bardzo niemało korzyści, gdyż zezwala osobie schorowanej na ulepszenie stanu zdrowia czy nawet na kompletne wyzdrowienie.
pielęgniarka
Opracował: Eric The Fish
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Pielęgniarka ma możliwość zostać przez nas wynajęta

Pielęgniarki rozeznają się na własnej robocie

Kiedy rozmyślamy o pielęgniarkach, to nierzadko rozmyślamy o tych, które pracują w szpitalach. To one nierzadko wykonują badania, które były zlecone przez doktorów, to one pilnują chorych czy im niczego nie trzeba i to zazwyczaj one powiedzą wiele na temat pacjentów, a z pewnością od czasu do czasu więcej niż lekarze. Dość często także wypełniają tak spokojnie oraz cicho swoją pracę, że okazują się być niewidoczne, a co się z tym wiąże okazują się być też często lekceważone. Ale czy powiemy, że możemy się spotkać z pielęgniarkami poza służbą zdrowia, czy zaznaczymy, że możemy je wynająć do domowej opieki?
depresja
Opracował: Oliver Vogler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak walczyć ze złym nastrojem w zimie?

Niewiele osób wie o tym, w jak dużym stopniu warunki pogodowe wpływają na ogólny stan psychiczny człowieka. Oczywiście zauważono, że spora liczba osób jest w lepszym nastroju gdy świeci słońce.
Zabieg urządzeniem Zeltiq pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się miejscowo nagromadzonego tłuszczu z wybranej partii ciała
Opracował: Optopol
Zainspirowane przez: Optopol

Czym jest sterylizacja parowa – krótki opis procesu

Sterylizacja jest specjalnym procesem, który powinien być wykonywany w każdym szpitalu czy też placówce medycznej w celu zagwarantowania pacjentom bezpieczeństwa przy wykonywanych zabiegach. Sterylizacja polega na systematycznym niszczeniu wszelkich form drobnoustrojów, które są zagrożeniem dla zdrowia jak również życia każdego pacjenta.
Ćwiczenia rehabilitacyjne
Opracował: bwanderd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak dużo szybciej przywrócić sprawność po szkodliwym wypadku?

Dzisiaj sytuacja jest taka, że nawet odrobinę cięższy wypadek w wielu przypadkach nie kończy się źle. Pewnie niegdyś ludzie bardziej obawiali się wypadków, bo nawet głupie złamanie nogi nierzadko kończyło się nieprzyjemnie. To tak naprawdę niesamowite, iż medycyna poszła tak szybko do przodu. W końcu gdyby tak nie było, pewnie ludzie żyjący w tych niezwykle zwariowanych czasach najzwyczajniej uskarżaliby się mocno na swoje zdrowie. W jaki sposób zatem o wiele szybciej dojść do siebie po jakimś wypadku?
Opracował: Materiały prasowe

Technologie w branży dentystycznej

Każdy z nas, jeśli oczywiście posiadał doń dostęp i trochę nadzoru ze strony szkół i swoich rodziców, na pewno zetknął się z dentystą w swojej młodości. Na pewno sporo z nas kojarzy stomatologa z miejscem tortur, potworniei do kości przejmująco wibrującymi narzędziami, jednak po latach, kiedy równolatkowie w dojrzałym wieku płacą astronomiczne sumy za ceramiczne zęby w miejsce własnych, które już powypadały, a my możemy cieszyć się zdrowymi, pięknymi rządkami białych zębów, z pewnością w sercu palimy świeczkę wszystkim tym, co nakazywali iść do gabinetu dentystycznego – bolało, czy nie; było przykro, czy nie; zostały po tym lęki przed dentystą, czy też nie. Było warto.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.