Dziecko
światło
Opracował: Amri HMS
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak przygotować wyprawkę dla naszego maleństwa? Na co zwrócić uwagę?

Czas oczekiwania na dziecko to najwspanialszy moment dla wszystkich rodziców. W takim okresie jednakowoż trzeba podjąć znaczną ilość przygotowań, by przywitać naszą pociechę jak najlepiej. Musimy w takim okresie wykonać dużo zakupów, wcześniej powinniśmy zaplanować jakiego typu meble, akcesoria czy ubranka będą konieczne naszemu dziecku.


Jak przygotować wyprawkę dla naszego maleństwa? Na co zwrócić uwagę?

Kompletowanie wyprawki na pewno nie jest proste, akcesoria dla niemowląt muszą być jak najbardziej dobierane z rozwagą.
Opracował: timsamoff

W jaki sposób można dbać o swoje dziecko?

Aktualnie naprawdę często to jest tak, że rodzice praktycznie wariują na punkcie własnego dziecka. Tzn. aż za bardzo o nie chcą dbać. To niby nic złego, ale musimy mieć na uwadze, że nasze dziecko będzie przez jakby nie patrzeć niedużą część swojego życia pod całkowitą naszą opieką. A więc należy w jakiś sposób przygotować je do normalnego życia. W wielu przypadkach rodzice niejako zapominają o tym. To sprawia, że mamy wielu ludzi, którzy chociaż tak naprawdę powinni mieć już własną rodzinę, to ciągle mieszkają z rodzicami. Naturalnie trzeba wziąć poprawkę na to, iż wcześniejsze pokolenie nie zostawiły młodym za bardzo poukładanego świata.
ciąża
Opracował: kjg photos (Kristin Jona)
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Często spotykane problemy z z ciążą u kobiet spodziewających się dziecka.

O tym, że zaszły w ciążę sporo kobiet dowiaduje się dość późno, czasami zupełnie przypadkiem. Czasami się trafiają przypadki, że dopiero jak zaczyna się poród to się okazuje, w jakim stanie pani się znajduje. Lecz tego typu przypadki naprawdę są rzadkie, z reguły zdecydowana większość przyszłych mam w pewnej chwili zauważa swój stan, przez co może go odpowiednio przejść.
test Asperger
Opracował: Monsieur Gordon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Obchodzenie się z dziećmi niepełnosprawnymi psychicznie

Różnego rodzaju choroby i niepełnosprawności aktualnie z wolna Zaczynają być szeroko omawiane. Tak jest także w sytuacji niepełnosprawności umysłowej. O tego rodzaju chorobach bowiem w dawniejszych czasach mówiło się bardzo mało lub w ogóle. Aktualnie dąży się do tego, by móc takim osobom udzielić pomocy i jak najbardziej ułatwić egzystencję. Powstają nawet specjalne instytucje i fundacje, których zadaniem jest wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich bliskich.
Niemowlę
Opracował: Donnie Ray Jones
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Produkty dla dzieci powinny przechodzić wymagające sprawdziany

Butelka avent ma szansę zapobiegać kolkom. Przygotowujemy się na narodziny potomstwa z dużą uwagą, a do tego z ogromnym wyprzedzeniem chcemy wszystko skompletować. Czytamy opinie specjalistów oraz mam na temat różnorakich materiałów, które mamy szansę kupić i decydujemy, które z nich na pewno będą nam potrzebne. W ten właśnie sposób dowiemy się, że butelka avent okazuje się być tą najwspanialszą, a ponieważ jest w różnych wielkościach, to mamy szansę ją używać już od pierwszych dni naszego dziecka.
leczenie niepłodności
Zainspirowane przez: http://www.gyncentrum.pl/

Jakie istnieją testy na płodność do wykonania samodzielnie w domu?

Nadchodzi w życiu zasadniczo każdego człowieka taka chwila, iż zaczyna chcieć dziecka. Podejmuje więc decyzję na ten etap i rozpoczyna działania, mające na celu urodzenie dziecka. Pierwsze miesiące są zazwyczaj całkiem przyjemne, jednakże po sporej liczbie porażek budzi się w parze niepokój, że coś jest nie tak. Idą zatem do lekarza specjalisty, który zaleci odpowiednie testy, specjalistyczne i niezwykle szczegółowe.
zdrowie
Opracował: Alejandro Martinez
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Apteka nie tylko dla chorych

Każdy wie, iż zdrowie jest ważne. Można dostrzec to na przykładzie odniesień do zdrowia używanych często przy różnych okazjach. Gdy ktoś kichnie, życzymy mu "na zdrowie". Najpopularniejszy polski toast to zwyczajowe "zdrowie!". Ponadto zazwyczaj większość standardowych życzeń urodzinowych lub świątecznych poza szczęściem czy pieniędzmi również uwzględnia życzenia dotyczące zdrowia. Przypadek? Raczej nie.
terapia
Opracował: EIFL
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak postępować z nadpobudliwym dzieciakiem - parę ciekawych porad

Powody zespołu nadpobudliwości psychoruchowej są skomplikowane. Na pojawienie się oznak ADHD posiadają wpływ predyspozycje genetyczne, a dodatkowo wystąpienie swoistych składników zewnętrznych. Nie zostały wypracowane takie rodzaje rehabilitacji, które wiodłyby do pełnego wyleczenia ADHD.
laboratorium, in vitro
Opracował: CIAT
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W przypadku, kiedy nie udaje się zajść w ciążę, wyjściem może być in vitro

W większości przypadków maluszek jest dopełnieniem rodziny, jednakże nie za każdym razem tak jest. Coraz częściej mają miejsce sytuacje, że małżonkowie bądź partnerzy nie są w stanie począć dziecka. To w licznych przypadkach znacząca próba dla rodziny, przez którą trzeba przejść wspólnymi siłami. Czasami bywa to bardzo długotrwałe oraz trudne.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.