Dziecko
test Asperger
Opracował: Monsieur Gordon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Obchodzenie się z dziećmi niepełnosprawnymi psychicznie

Rozmaite choroby i niepełnosprawności obecnie z wolna Zaczynają być szeroko omawiane. Tak jest również w przypadku niepełnosprawności umysłowej. O tego rodzaju chorobach bowiem w dawniejszych czasach mówiło się bardzo mało lub wcale. Aktualnie dąży się do tego, by móc niepełnosprawnym ludziom udzielić pomocy i jak najbardziej ułatwić egzystencję. Powstają nawet wyspecjalizowane instytucje i fundacje, których zadaniem jest wspierać osoby niepełnosprawne i ich bliskich.
Niemowlę
Opracował: Donnie Ray Jones
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Produkty dla dzieci powinny przechodzić wymagające sprawdziany

Butelka avent polecana jest już od pierwszych chwil. Przygotowujemy się na narodziny dziecka z wielką uwagą, a do tego z ogromnym wyprzedzeniem staramy się wszystko przygotować. Sprawdzamy oceny specjalistów i mam na temat różnorakich materiałów, które możemy nabyć oraz decydujemy, które z nich rzeczywiście okażą się nam niezbędne. W ten właśnie sposób dowiemy się, że butelka avent okazuje się być tą najlepszą, a ponieważ jest w różnych wielkościach, to możemy ją stosować już od pierwszych dni naszego dziecka.
terapia
Opracował: EIFL
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak postępować z nadpobudliwym dzieciakiem - parę ciekawych porad

Przyczyny zespołu nadpobudliwości psychoruchowej są wielowątkowe. Na pojawienie się oznak ADHD posiadają wpływ skłonności genetyczne, a również wystąpienie szczególnych czynników zewnętrznych. Nie zostały opracowane takie rodzaje kuracji, które kierowałyby do pełnego wyleczenia ADHD.
światło
Opracował: Amri HMS
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak przygotować wyprawkę dla naszego maleństwa? Na co zwrócić uwagę?

Czas oczekiwania na pierwsze dziecko to najcudowniejszy moment dla każdej mamy. W tym okresie jednakże trzeba podjąć wiele przygotowań, żeby przywitać nasze maleństwo jak najlepiej. Powinniśmy w tym okresie wykonać dużo zakupów, wcześniej należy zaplanować jakiego typu meble, akcesoria czy ubranka będą potrzebne naszemu dziecku.


Jak przygotować wyprawkę dla naszego maleństwa? Na co zwrócić uwagę?

Organizacja wyprawki faktycznie nie jest łatwe, akcesoria dla niemowląt muszą być jak najbardziej wybierane rozważnie.
Opracował: timsamoff

W jaki sposób można dbać o swoje dziecko?

Obecnie często to jest tak, że rodzice praktycznie wariują na tle własnego dziecka. Tzn. aż za bardzo o nie dbają. To niby nic złego, ale powinniśmy mieć na uwadze, że nasze dziecko będzie przez relatywnie niedużą część własnego życia pod 100% naszą opieką. A więc należy jakoś przygotować je do typowego życia. W wielu przypadkach rodzice niejako zapominają o tym. To powoduje, że mamy bardzo wielu ludzi, którzy choć tak naprawdę powinni mieć już własną rodzinę, to ciągle mieszkają z rodzicami. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, iż wcześniejsze pokolenie nie zostawiły młodym zbytnio poukładanego świata.
laboratorium, in vitro
Opracował: CIAT
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W przypadku, kiedy nie udaje się zajść w ciążę, wyjściem może być in vitro

W wielu przypadkach maluszek jest dopełnieniem rodziny, jednak nie za każdym razem tak jest. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że małżonkowie lub partnerzy nie mogą począć dziecka. To w licznych przypadkach znacząca próba dla rodziny, przez którą muszą przejść wspólnymi siłami. Niejednokrotnie bywa to niesamowicie długotrwałe i trudne.
ciąża
Opracował: kjg photos (Kristin Jona)
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Często spotykane problemy z z ciążą u kobiet spodziewających się dziecka.

O tym, że zaszły w ciążę sporo pań dość późno się dowiaduje, niekiedy przez zupełny przypadek. Czasami się trafiają sytuacje, że dopiero jak zaczyna się poród to się okazuje, w jakim stanie pani się znajduje. Lecz tego typu przypadki naprawdę są rzadkie, z reguły zdecydowana większość młodych mam w pewnym momencie zauważa swój stan, przez co może go odpowiednio przejść.
leczenie niepłodności
Zainspirowane przez: http://www.gyncentrum.pl/

Jakie istnieją testy na płodność do wykonania samodzielnie w domu?

Nadchodzi w życiu zasadniczo każdego człowieka taka chwila, iż zaczyna chcieć dziecka. Podejmuje więc decyzję na ten etap i rozpoczyna działania, mające na celu urodzenie dziecka. Pierwsze miesiące są zazwyczaj całkiem przyjemne, jednakże po sporej liczbie porażek budzi się w parze niepokój, że coś jest nie tak. Idą zatem do lekarza specjalisty, który zaleci odpowiednie testy, specjalistyczne i niezwykle szczegółowe.
zdrowie
Opracował: Alejandro Martinez
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Apteka nie tylko dla chorych

Każdy wie, iż zdrowie jest ważne. Można dostrzec to na przykładzie odniesień do zdrowia używanych często przy różnych okazjach. Gdy ktoś kichnie, życzymy mu "na zdrowie". Najpopularniejszy polski toast to zwyczajowe "zdrowie!". Ponadto zazwyczaj większość standardowych życzeń urodzinowych lub świątecznych poza szczęściem czy pieniędzmi również uwzględnia życzenia dotyczące zdrowia. Przypadek? Raczej nie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.