Owoce
warzywa
Opracował: Daniel Kruczynski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czym jest dieta raw? O co w niej chodzi oraz czy dobrze jest stosować ją w swoim życiu?

Dieta raw food to przede wszystkim produkty pochodzenia roślinnego. Czyli zalicza się do nich świeże owoce i warzywa, ale również kiełki, orzechy czy nasiona. W jej skład jednak mogą także wliczać się owoce morza, jajka oraz mięso. Wszystko dotyczy przekonań, a każda osoba powinna sama dobierać swoją dietę.
Zdrowe jedzenie
Opracował: Iain Cameron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy nastała przejściowa moda na ekologiczną żywność? Co możemy dostać w eko sklepie?

Zarówno w dużych supermarketach, jak i w mniejszych sklepach pokazały się regały z zupełnie naturalną żywnością. Nawet w mniejszych miastach mamy szanse spotkać również jakiś eko sklep z żywnością naturalną i kosmetykami lub też sklep nastawiony na świeże owoce i jarzyny z dużą półką z jedzeniem paczkowanym.
acai
Zainspirowane przez: flickr.com

Jagody acai – nowość na polskim rynku kulinarnym

Jagody acai to zupełna nowość w naszym kraju. Moda na ich jedzenie przyszła do nas z Ameryki. Czym się charakteryzują acai?. Czy są całkiem podobne do zwykłych, polskich jagód leśnych? W którym miejscu można nabyć je w naszym kraju? Na wszystkie te pytania dostaniesz rozwiązania w dalszej części tekstu.
dziecko
Opracował: Loren Kerns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Odchudzajmy się bez efektu jojo

Znowu przyszła wiosna, a my nie możemy wejść w spódnicę z zeszłego sezonu. Ze zgrozą spoglądamy w lustro. Okazuje się, że za bardzo sobie pofolgowaliśmy zimowa porą i teraz musimy coś zrobić z tą oponką, którą wyhodowaliśmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy.
Sernik
Opracował: Diamant
Zainspirowane przez: Diamant

Jak upiec wyborny tradycyjny sernik, aby zaskoczyć przyjaciółki oraz małżonków smakiem prawdziwego domowego ciasta

Najzwyklejszy biały ser jest najprawdopodobniej najbardziej uniwersalnym surowcem spożywczym i wcale nie trzeba być utalentowanym kucharzem, żeby móc przyrządzić smakowite dania z wykorzystaniem tego składnika. Nawet świeżo upieczona gospodyni nie powinna mieć żadnych kłopotów z przyrządzeniem naleśników albo ulepieniem pierogów z serem. W nieco mniej kolorowym świetle ta kwestia przedstawia się, jeśli pod uwagę weźmiemy pieczenie ciast - tutaj należy mieć chociaż minimalne doświadczenie, żeby z pieca nie wyłożyć zakalca.
Pizza z żółtym serem
Opracował: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki

Pizza- czemu zawdzięcza tak sporą popularność?

Pizza to jedna z najważniejszych potraw, która pociąga nas jako odskocznia od powszechnej zdrowej diety. Przykładni obywatele którzy przestrzegają diety przez 6 dni w tygodniu, siódmego dnia przysiądą do stolika i z ochotą delektują się wielkim kawałkiem pizzy ze Szczecina. Większa część postrzega pizzę jako kiepskie i niezdrowe jadło, które być może popsuć nasze osiągnięcia odchudzające.
sok świeżo wyciskany
Opracował: First
Zainspirowane przez: First

Świeżo wyciśnięte soki owocowo-warzywne- niezwykłe bogactwo witamin, którego nie mogą zastąpić nam soki ze sklepu

Często słyszymy, że istotnym elementem zdrowej diety jest także picie różnego typu soków. Taka forma przyswajania owoców ma mnóstwo korzyści, jednak musimy wiedzieć jakie rodzaje soków są dla nas najlepsze.
Owoce żurawiny
Opracował: Muffet
Zainspirowane przez: flickr.com

Popularny producent owoców

Nadzwyczaj często wzięty producent owoców na terenie naszego kraju może wyposażyć wiele warzywniaków. Wskazane jest się jednak orientować, czy warzywa oraz owoce są z zagranicy czy polskie. Każdy producent jabłek wie, że intratne jest prowadzenie tego interesu. Nigdy nie zmniejszy się duże zainteresowanie owocami, gdyż są zdrowe i przepyszne.
herbata w kubku
Opracował: Frank Haferkorn
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Herbata okaże się sposobem na idealny podarunek, należy jednak zadbać o właściwą oprawę!

Herbata jest jednym z najulubieńszych napojów Polaków, robi się ją do jedzenia, na rozgrzanie, jak również ot tak - dla przyjemności. Jej wielkim plusem jest to, że jest produkowana w wielu odmianach, a przy tym można przyrządzić ją i na ciepło i w charakterze napoju chłodzącego, zatem każdy smakosz ma okazję dostosować rodzaj naparu do swoich własnych upodobań. Herbata może okazać się również doskonałym prezentem, na pewno każdy jej amator uraduje się z takiego upominku!
czereśnie
Opracował: Lothar Spurzem
Zainspirowane przez: http://commons.wikimedia.org

Wybudowanie chłodni jest dosyć drogie, stąd też bardzo popularne jest wynajmowanie chłodni

Lato to dla jednych okres intensywnego wypoczynku, dla innych czas intensywnej pracy. Mowa rzecz jasna o rolnikach i sadownikach, którzy w tym okresie mają wiele do zrobienia, bowiem największy wysyp zbiorów występuje właśnie w tych najcieplejszych miesiącach roku. Dotyczy to w szczególności zbiorów z drzew i krzewów owocowych, przeróżnego typu. Zbiory jednak to nie wszystko – po zbiorach jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia zanim takie owoce trafią do naszych domów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.