Wzrok
okulista
Opracował: MilitaryHealth
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

zabieg zaćmy soczewki- niezbędne rady

Zaćma to zmętnienie prawdziwej soczewki wewnątrz oka. Bywa jedną z głównych powodów pogorszenia, albo straty widzenia u osób starszych. Katarakta pojawia się w trakcie starzenia się oczu, niemniej może do niej prowadzić również uraz oka, niektóre schorzenia a nawet niektóre specyfiki.
słaby wzrok
Opracował: JZO
Zainspirowane przez: JZO

Jak zadbać o oczy? Co zrobić, kiedy wystąpią poważne wady wzroku?

Sporo osób o tym nie wiea, natomiast oczy lubią być wpatrzone w dal, bo wtedy zażywają odpoczynku. Tymczasem siedząc przed laptopem cały czas patrzymy na stojący w bliskiej odległości ekran monitora. Towarzyszące tej czynności napięcie mięśniowe powoduje, że oczy stają się obciążone oraz zmęczone. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran sprawia też, iż za rzadko mrugamy.
wzrok
Opracował: Ken Teegardin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak pozbyć się zeza?

Narząd wzroku to najbardziej istotny narząd receptorowy człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie dzięki oczom. One sprawiają, że spoglądamy na świat i jego piękno. Z tej przyczyny tak ważne jest, byśmy nie zaniedbywali wad wzroku – zwłaszcza u najmłodszych. Zaniedbane wady wzroku, np. zez - nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie poczucia wartości, ale mogą spowodować poważne konsekwencje.
Jak odmłodzić spojrzenie?
Opracował: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Na tym także polega życie, iż czasem musimy mierzyć się z różnorakimi chorobami. Niektóre jednak przypadłości pojawiają się w różnych momentach życia. Właściwie to w każdym wieku możemy na coś zachorować, najgorsze zaś są wtedy, gdy mamy słabszy organizm, na przykład w podeszłym wieku. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale także po pięćdziesiątce możemy się spodziewać kłopotów. Może nas na przykład dopaść zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Czemu występuje
?
Oczy
Opracował: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Schorzenia oczu – w jaki sposób można je obecnie efektywnie leczyć i z jakiego powodu nie należy ich lekceważyć?

Zmysł wzroku ma zdecydowanie podstawowe znaczenie dla każdej osoby. Ciężko wyobrazić sobie zwyczajne życie bez oglądania przyrody bądź najbliższych, toteż trzeba jak najlepiej troszczyć się o kondycję oczu. Współcześnie na szczęście osoby z wadami wzroku mają do dyspozycji sporo rozwiązań, takich jak możliwość noszenia okularów korekcyjnych bądź soczewek, dzięki którym można w ogóle zapomnieć, że posiada się jakąś wadę.
okulary
Opracował: Eden, Janine and Jim
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czasem choroba i tak się rozwinie

Możemy omijać bliskiego i znacznego siedzenia przed telewizorem, czy komputerem. Mamy szansę przypilnować, aby ciągle posiadać właściwe oświetlenie podczas czytania książki i by przyjmować wówczas prawidłową postawę, a oraz tak ma szansę się okazać, że nasz wzrok rozpoczyna słabnąć, że postrzegamy znacznie gorzej, a co się z tym łączy, iż niezbędna jest jak najwcześniejsza wizyta u okulisty i przeprowadzenie wszelkich niezbędnych badań.
Żylaki – kobieca dolegliwość
Opracował: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zainspirowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.

Jeśli posiadamy istotny kłopot z naszym wzrokiem, w takim przypadku błyskawicznie rozpocznijmy leczenie jaskry

Bez wątpienia jest wiele organów, które są niezmiernie ważne w naszym organizmie. Każdy z nich odpowiada za jakąś nader istotną cząsteczkę, dzięki jakiej nasz cały organizm może wspaniale funkcjonować.
kobieta z jabłkiem
Opracował: Sharon & Nikki McCutcheon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy można wyszukać rozwiązania całkowitego wyleczenia wad wzroku?

Uniwersalnie wiadomo, że zdrowie jest jedną z najogromniejszych wartości w ciągu całego naszego życia. Posiadanie w każdym calu sprawnego organizmu pozwala nam bowiem odpowiednio funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Niestety, praktyka wyraźnie pokazuje nam, że spodziewany przez nas stan jest daleki od ideału.
słaby wzrok
Opracował: JZO
Zainspirowane przez: JZO

Niezbyt wyraźnie widzisz? Zobacz, co powinieneś uczynić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku to jeden z najważniejszych dla ludzi. Dzięki niemu możemy zaradnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać przyrodę i zadziwiać się pięknem. Niestety nie zawsze go doceniamy tak mocno, jak na to zasługuje. Dopiero, gdy zaczyna się psuć, dociera do nas, jak trudno mogłoby być gdyby go nie było. Dzisiaj w naszym kraju wzrok bada się już noworodkom.
soczewki
Opracował: Aaron Stidwell
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Soczewki kontaktowe – o co trzeba się dzisiaj zatroszczyć w pierwszej kolejności, żeby ich użytkowanie było komfortowe?

Dziś, osoby które posiadają wadę wzroku nie muszą walczyć z żadnymi ograniczeniami. Dlaczego? Głównie, przez wzgląd na możliwość skorzystania z dopasowanych do ich potrzeb okularów. Jeżeli ktoś nie chce bądź nie lubi ich noszenia, opcją są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania cieszą się dość dużą popularnością. O co należy się zatroszczyć, gdy planuje się używać soczewek kontaktowych?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.