Wzrok
Oczy
Opracował: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Schorzenia oczu – w jaki sposób można je obecnie efektywnie leczyć i z jakiego powodu nie należy ich lekceważyć?

Zmysł wzroku ma zdecydowanie podstawowe znaczenie dla każdej osoby. Ciężko wyobrazić sobie zwyczajne życie bez oglądania przyrody bądź najbliższych, toteż trzeba jak najlepiej troszczyć się o kondycję oczu. Współcześnie na szczęście osoby z wadami wzroku mają do dyspozycji sporo rozwiązań, takich jak możliwość noszenia okularów korekcyjnych bądź soczewek, dzięki którym można w ogóle zapomnieć, że posiada się jakąś wadę.
okulary
Opracował: Eden, Janine and Jim
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czasem choroba i tak się rozwinie

Możemy omijać bliskiego i znacznego siedzenia przed telewizorem, czy komputerem. Mamy szansę przypilnować, aby ciągle posiadać właściwe oświetlenie podczas czytania książki i by przyjmować wówczas prawidłową postawę, a oraz tak ma szansę się okazać, że nasz wzrok rozpoczyna słabnąć, że postrzegamy znacznie gorzej, a co się z tym łączy, iż niezbędna jest jak najwcześniejsza wizyta u okulisty i przeprowadzenie wszelkich niezbędnych badań.
Żylaki – kobieca dolegliwość
Opracował: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zainspirowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.

Jeśli posiadamy istotny kłopot z naszym wzrokiem, w takim przypadku błyskawicznie rozpocznijmy leczenie jaskry

Bez wątpienia jest wiele organów, które są niezmiernie ważne w naszym organizmie. Każdy z nich odpowiada za jakąś nader istotną cząsteczkę, dzięki jakiej nasz cały organizm może wspaniale funkcjonować.
kobieta z jabłkiem
Opracował: Sharon & Nikki McCutcheon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy można wyszukać rozwiązania całkowitego wyleczenia wad wzroku?

Uniwersalnie wiadomo, że zdrowie jest jedną z najogromniejszych wartości w ciągu całego naszego życia. Posiadanie w każdym calu sprawnego organizmu pozwala nam bowiem odpowiednio funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Niestety, praktyka wyraźnie pokazuje nam, że spodziewany przez nas stan jest daleki od ideału.
okulista
Opracował: MilitaryHealth
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

zabieg zaćmy soczewki- niezbędne rady

Zaćma to zmętnienie prawdziwej soczewki w obrębie oka. Jest jedną z podstawowych powodów pogorszenia, lub straty widzenia u ludzi starszych. Katarakta pojawia się w procesie starzenia się oczu, lecz może do niej doprowadzić także uraz oka, poniektóre choroby a nawet niektóre leki.
słaby wzrok
Opracował: JZO
Zainspirowane przez: JZO

Jak zadbać o oczy? Co zrobić, kiedy wystąpią poważne wady wzroku?

Dużo ludzi o tym nie ma pojęcia, ale oczy lubią być wpatrzone w dal, ponieważ wtedy odpoczywają. Natomiast siedząc przed laptopem bez przerwy wpatrujemy się na będący w bliskiej odległości ekran monitora. Towarzyszące temu napięcie mięśni sprawia, iż oczy są obciążone jak i zmęczone. Długie wpatrywanie się w ekran powoduje także, iż za rzadko mrugamy.
Jak odmłodzić spojrzenie?
Opracował: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Na tym też polega życie, iż niekiedy musimy mierzyć się z różnorakimi chorobami. Niektóre jednak choroby pojawiają się w różnych momentach życia. Właściwie to w każdym wieku może nam się zdarzyć zapaść na jakąś chorobę, najgorsze jednak są wtedy, kiedy mamy słabszy organizm, tak jak to ma miejsce w podeszłym wieku. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale już po pięćdziesiątce możemy się spodziewać kłopotów. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to jest? Dlaczego występuje
?
słaby wzrok
Opracował: JZO
Zainspirowane przez: JZO

Niezbyt wyraźnie widzisz? Zobacz, co powinieneś uczynić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku to jeden z najważniejszych dla ludzi. Dzięki niemu możemy zaradnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać przyrodę i zadziwiać się pięknem. Niestety nie zawsze go doceniamy tak mocno, jak na to zasługuje. Dopiero, gdy zaczyna się psuć, dociera do nas, jak trudno mogłoby być gdyby go nie było. Dzisiaj w naszym kraju wzrok bada się już noworodkom.
soczewki
Opracował: Aaron Stidwell
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Soczewki kontaktowe – o co trzeba się dzisiaj zatroszczyć w pierwszej kolejności, żeby ich użytkowanie było komfortowe?

Dziś, osoby które posiadają wadę wzroku nie muszą walczyć z żadnymi ograniczeniami. Dlaczego? Głównie, przez wzgląd na możliwość skorzystania z dopasowanych do ich potrzeb okularów. Jeżeli ktoś nie chce bądź nie lubi ich noszenia, opcją są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania cieszą się dość dużą popularnością. O co należy się zatroszczyć, gdy planuje się używać soczewek kontaktowych?
wzrok
Opracował: Ken Teegardin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak pozbyć się zeza?

Oko to nieoceniony organ człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. One sprawiają, że spoglądamy na świat i jego wspaniałości. Z tej przyczyny tak znaczące jest, abyśmy dbali o ten narząd – zwłaszcza u dzieci. Nieleczone wady wzroku, np. zez - nie tylko ograniczają sprawność, ale są w stanie spowodować poważne konsekwencje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.