Depresja
depresja
Opracował: Jay Aremac
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Światło dnia zastąpione lampą, czyli skuteczność światło terapii na zimowe depresje

Fototerapia to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda jest technologiczną nowinką.
lampy
Opracował: N i c o l a
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Słońce jest najcenniejszym sterownikiem wewnętrznych procesów biologicznych człowieka.

Promienie świetlne o różnym natężeniu posiadają zbawienny wpływ na pracę mechanizmów biologicznych każdych organizmów żywych. Bardzo niedobry jest brak dostępu do światła słonecznego, ponieważ może nieprawidłowo oddziaływać na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu człowieka. Światło słoneczne powoduje wywołanie reakcji organizmu ludzkiego do wytwarzania hormonu szczęścia oraz różnych substancji chemicznych, które są niezwykle istotne dla dobrego nastroju i emocjonalnej harmonii.
psycholog
Opracował: Philippe Put
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Różne przyczyny depresji

Depresja to choroba ciężka i przewlekła, mająca tendencje do nawrotów. Potrzebuje jednostkowo dobranej, długotrwałej i systematycznie prowadzonej kuracji farmakologicznej. Niezwykle ważne jest wspomożenie farmakoterapii pomocnymi postępowaniami, współpracą z psychoterapeutą i krewnymi. Pomoc pomagającej rodziny jest nieoceniona. Naukowcy od dawna zastanawiają się nad rozwiązaniem tajemnicy, skąd się bierze depresja(Wrocław). Wskazówka do poznania jej mechanizmów leży w mózgu, jakiego każde komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego skutkiem jest nasze samopoczucie i równowaga emocjonalna.
Lampa
Opracował: Guillaume LARDIER
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nowoczesne i skuteczne metody terapii depresji – domowa fototerapia

Depresja, zwłaszcza sezonowa, jest w dzisiejszych czasach uważana za przypadłość cywilizacyjną Północy. Owa jednostka chorobowa pojawia się w mocnym nasileniu nie wyłącznie w krajach gdzie jest niski standard życia, ale również tam gdzie jest nieduży dostęp do światła słonecznego. Nie bez przyczyny depresja sezonowa pojawia się głównie jesienią i w zimie oraz nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.
psycholog
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/

Poradnia psychologiczna – dla kogo?

Dzisiaj coraz więcej osób cierpi na problemy z humorem. Najbardziej rozpowszechnioną chorobą jest rzecz jasna depresja. Chroniczne zaburzenia nastroju to istna plaga naszej cywilizacji. Przyczyn tego zjawiska można znaleźć wiele. Wielu specjalistów wskazuje na złe warunki w firmie, rozpad kontaktów międzyludzkich, wieczną pogoń za rzeczami, które szczęścia nie gwarantują. Niestety, obecni zabiegani ludzie wolą raczej przyjmowanie tabletek niż zaliczenie porządnej terapii. A taka jest prawda, że częste spotkania ze specjalistą mogą wyratować z kłopotów psychicznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.