Depresja
depresja
Opracował: Jay Aremac
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Światło dnia zastąpione lampą, czyli skuteczność światło terapii na zimowe depresje

Światłoterapia to interesujący i sprawdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w naszym kraju ta metoda jest technologiczną nowinką.
psycholog
Opracował: Philippe Put
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Różne przyczyny depresji

Depresja to choroba trudna i przewlekła, mająca tendencje do nawrotów. Potrzebuje jednostkowo dobranej, długofalowej i systematycznie prowadzonej terapii farmakologicznej. Niezwykle ważne jest wspomaganie farmakoterapii pomocniczymi działalnościami, współpracą z psychoterapeutą i bliskimi. Pomoc pomagającej rodziny jest bezcenna. Naukowcy od dawna zastanawiają się nad rozstrzygnięciem tajemnicy, skąd się bierze depresja(Wrocław). Klucz do zrozumienia jej mechanizmów spoczywa w mózgu, jakiego wszystkie komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego następstwem jest nasze samopoczucie i stabilność emocjonalna.
Lampa
Opracował: Guillaume LARDIER
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nowoczesne i skuteczne metody terapii depresji – domowa fototerapia

Depresja, zwłaszcza sezonowa, jest w dzisiejszych czasach uważana za przypadłość cywilizacyjną Północy. Owa jednostka chorobowa pojawia się w mocnym nasileniu nie wyłącznie w krajach gdzie jest niski standard życia, ale również tam gdzie jest nieduży dostęp do światła słonecznego. Nie bez przyczyny depresja sezonowa pojawia się głównie jesienią i w zimie oraz nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.
psycholog
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/

Poradnia psychologiczna – dla kogo?

Dzisiaj coraz więcej osób cierpi na problemy z humorem. Najbardziej rozpowszechnioną chorobą jest rzecz jasna depresja. Chroniczne zaburzenia nastroju to istna plaga naszej cywilizacji. Przyczyn tego zjawiska można znaleźć wiele. Wielu specjalistów wskazuje na złe warunki w firmie, rozpad kontaktów międzyludzkich, wieczną pogoń za rzeczami, które szczęścia nie gwarantują. Niestety, obecni zabiegani ludzie wolą raczej przyjmowanie tabletek niż zaliczenie porządnej terapii. A taka jest prawda, że częste spotkania ze specjalistą mogą wyratować z kłopotów psychicznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.