Depresja
lampy
Opracował: N i c o l a
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Słońce jest najcenniejszym sterownikiem wewnętrznych procesów biologicznych człowieka.

Sztuczne nasłonecznienie o zróżnicowanym nasileniu mają cudowny wpływ na regulację procesów biologicznych każdych organizmów żywych. Bardzo niekorzystny jest brak dostępu do światła, ponieważ może nieprawidłowo oddziaływać na umysł i funkcjonowanie ciała człowieka. Światło słoneczne powoduje pobudzenie organizmu ludzkiego do wytwarzania hormonu szczęścia oraz różnych substancji chemicznych, które są bardzo istotne dla prawidłowego nastroju i emocjonalnej harmonii.
psycholog
Opracował: Philippe Put
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Różne przyczyny depresji

Depresja to choroba przykra i przewlekła, mająca tendencje do powrotów. Wymaga indywidualnie dobranej, długotrwałej i systematycznie prowadzonej kuracji farmakologicznej. Bardzo istotne jest wspomaganie farmakoterapii pomocnymi przedsięwzięciami, współpracą z psychoterapeutą i bliskimi. Wsparcie wspierającej rodziny jest bezcenna. Naukowcy od dawna głowią się nad rozwiązaniem tajemnicy, skąd się bierze depresja(Wrocław). Klucz do poznania jej mechanizmów znajduje się w mózgu, którego każde komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego rezultatem jest nasze samopoczucie i stabilność emocjonalna.
depresja
Opracował: Jay Aremac
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Światło dnia zastąpione lampą, czyli skuteczność światło terapii na zimowe depresje

Leczenie światłem to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach rozwiniętych leczenie światłem znane jest od lat, w Polsce ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.
Lampa
Opracował: Guillaume LARDIER
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nowoczesne i skuteczne metody terapii depresji – domowa fototerapia

Depresja, zwłaszcza sezonowa, jest w dwudziestym pierwszym wieku uznawana za przypadłość cywilizacyjną Północy. Ta przypadłość pojawia się w szczególnym nasileniu nie jedynie w państwach gdzie jest słaba jakość życia, lecz też tam gdzie jest niewielki dostęp do słońca. Nie bez przyczyny depresja sezonowa występuje przeważnie jesienią i zimą , jak również nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.
psycholog
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/

Poradnia psychologiczna – dla kogo?

We współczesnym świecie coraz więcej ludzi narzeka na problemy z nastrojem. Najbardziej rozpowszechnioną chorobą jest oczywiście depresja. Chroniczne zaburzenia samopoczucia to istna plaga naszej kultury. Źródeł tego zjawiska jest mnóstwo. Wielu specjalistów wskazuje na nerwowe warunki w firmie, rozpadanie się relacji międzyludzkich, wieczną pogoń za dobrami materialnymi, które prawdziwej radości nie gwarantują. Niestety, obecni smutni ludzie preferują raczej łykanie suplementów niż odbycie dobrej terapii. A taki jest fakt, że systematyczne spotkania ze specjalistą mogą wyciągnąć z problemów psychicznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.