Komputer
Dieta dla zdrowych oczu
Opracował: sxc.hu
Zainspirowane przez: sxc.hu

Nie lekceważ chorób wzroku

Ilość aktualnie rozpoznanych wad wzroku jest niezwykle duża i ciągle rośnie. Generalnie choroby takie pojawiają się od bardzo dawna, jednak czasy obecne szczególnie temu sprzyjają. Zwłaszcza zagrożone są osoby, których praca opiera się na stałym wpatrywaniu się w ekran komputera. W ten sposób osoby te zbyt często eksploatują narząd wzroku, szczególnie że człowiek korzystający z komputera mruga znacznie mniej razy niż normalnie. Natomiast zmniejszona częstotliwość mrugania prowadzi do wysuszania oczu, które to jest niebezpieczne dla ich kondycji.
Wzrok
Opracował: JZO
Zainspirowane przez: JZO

Jakim sposobem należycie dbać o swoje oczy, gdzie dokładnie iść na dobre badanie.

Oczy wielu ludzi codziennie narażone są na ogromne przeciążenia. Dotyczy to w szczególności osób, jakie nadużywają korzystania z najróżniejszych urządzeń elektronicznych, typu komputery, tablety czy telefony komórkowe. Szczęśliwie obecne ekrany oparte na technologii LED są dużo bardziej bezpieczne dla wzroku, niż przykładowo kineskopowe monitory sprzed dekady, ale w dalszym ciągu ciągłe patrzenie w nieduży obszar kilkadziesiąt centymetrów przed sobą nie jest bezpieczne.
Kalkulator, formularz
Opracował: Dave Dugdale
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jakie sprawy na dzień dzisiejszy można załatwić za pośrednictwem sieci?

Występowanie i wielkie znaczenie Internetu w codziennym życiu chyba nikogo na dzień dzisiejszy nie dziwi. Z siecią ma się styczność prawie w każdej chwili, występuje ona przykładowo w dużej liczbie prywatnych mieszkań.
internet
Opracował: Kevin Jarrett
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co obecnie warto wyszukać w sieci? Popularne narzędzia dostępne online.

Internet to źródło wiedzy i rozrywki, lecz także niezliczona ilość praktycznych narzędzi. Które z nich są warte uwagi? Oto dwie propozycje. Media społecznościowe znane za granicą już od wielu lat, stopniowo znajdują uznanie polaków. Kluczowe z nich to Facebook, Instagram i Twitter, lecz ostatnimi czasy coraz większą popularność ma także Pinterest po polsku. Pinterest to narzędzie graficzne, które możemy użyć do znalezienia pomysłów na wszystkie swoje projekty i zainteresowania, czyli w skrócie rzecz ujmując jest to źródło inspiracji.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.